top of page

PROGRAM 2024

Fredag d. 12 juli

14.00: Pladsen åbner

19.00: Bedemøde

19.30 - 20.45: Aftenmøde v/Henriette Reckweg “Bibelcamping undervejs” - Luk 24, 13 - 35

20.55: Teentræf & trosoplevelser

22.00 - 23.00: Caféen er åben

Lørdag d. 13 juli

9.45: Legestue

10.00: Bibeltimer v/Kasper Bergholt “Kaldet undervejs” - Johannes-evangeliet

10.00: Teenmøde & Børnemøde

11.00: Samtale i caféen & teltet

14.30: Fælles kaffebord i gaderne

19.00: Bedemøde

19.30 - 20.45: Aftenmøde v/Thomas Sønderby “Forvandlet undervejs” - Johannes-evangeliet

20.55: Juniortræf

21.15: Eftermøde

22.00 - 23.00: Vaffelfest

Søndag d. 14 juli

10.00 - 11.00: Bønfleksions - workshop

14.00: Familieløb

15.00: Fælles kaffebord i caféen

15.30: Gudstjeneste

17.30: Fællesspisning

Friaften: Spil i caféen

Mandag d. 15 juli

9.45: Legestue

10.00: Bibeltime v/Kurt Kristensen

“Ledt undervejs” -  Matt 16, 13 - 20

10.00: Teenmøde & Børnemøde

11.00: Samtale i caféen og teltet

13.00: Kreaværksted for børn & juniorer

14.30: Fælles kaffebord i caféen

15.30: Eftermiddagsprogram for ung

19.00: Bedemøde

19.30 - 20.45: Aftenmøde v/Arne Nøregaard

“Undervejs i ånden” - Matt 16, 13 - 20

20.55: Juniortræf

21.15: Eftermøde

22.00-23.00: Socialaktivitet i caféen

Torsdag d. 18 juli

9.45: Legestue

10.00: Bibeltime v/Jørgen Bloch

“Fald undervejs” - Mark 14, 12-16. Mark 14, 26-31 & 66-72

11.00: Samtale i caféen & teltet

+ Børnekor

14.30: Lagkagebanko

19.00: Bedemøde

19.30-20.45: Aftenmøde v/Kanishka Faziz

“(Menneske) frygt undervejs” - Mark 14, 12-16. Mark 14, 26-31 & 66-72

21.15-21.55: Eftermøde & teenlovsang

Tirsdag d. 16 juli

9.45: Legestue

10.00: Bibeltime v/Kurt Kristensen

“Tillid undervejs” - Matt 14, 22 - 33

11.00: Samtale i caféen & teltet

+ Børnekor

13.00: Kongespilsturnering

14.30: Fælles kaffebord i caféen

15.30: Kongespilsturnering

19.00: Bedemøde

19.30: Aftenmøde (Ungdomsaften) v/Andreas Østergaard “Undervejs siden begyndelsen” - Matt 14, 22 - 33

21.15: Lovssagsaften

Fredag d. 19 juli

9.45: Legestue

10.00: Bibeltime v/Jørgen Bloch

“Undervejs under nåden” - Johs 21, 1-19

11.00: Samtale i caféen & teltet

14.00: Små telte tages ned

15.00: Fælles kaffebord i det store tele

15.30-16.00: Afslutningsmøde v/Grethe Friberg

16.00-18.00: Nedtagning af det store telt

18.00: Stående pizza & farvel for i år

Vi ses næste år :)

Onsdag d. 17 juli

9.45: Legestue

10.00: Bibeltime v/Jonathan Oehlenschläger

“Undervejs mod helbredelse” - Markus 1, 29 – 39

11.00: Samtale i caféen & teltet

13.00: Seminar v/Karoline Myhre “Berøringsangst i kristne fællesskaber”

14.30: Fælles kaffebord i caféen

19.00: Bedemøde

19.30-20.45: Aftenmøde v/Hansa & Niels Vestergaard “Undervejs uden helbredelse” - Mark 1, 29 – 39

20.55: Juniortræf & ungtræf

21.15-21.55: Eftermøde

22.00 - 23.00: Socialaktivitet i caféen

bottom of page